Nie spodziewaliśmy się spektakularnych efektów po poniedziałkowym (09.01) spotkaniu posłów PiS z mieszkańcami dzielnic Śródmieście, Bronowice, Wieniawa, Stare Miasto i Sławinek. Mieliśmy nadzieję, że być może pojawi się i lubelski wojewoda, ale ta okazała się płonna. Mimo wszystko przypomnieliśmy gospodarzom spotkania i publiczności, że sprawa Górek Czechowskich sięga poza lokalne układy i instytucje i jest odbiciem wcale nie czarno-białego - gdy idzie o polityczne charaktery - obrazu kondycji państwa w ogóle.

Tysiące uwag jakie napłynęły do Urzędu Miasta po pierwszym wyłożeniu projektu nowego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Czeka nas teraz kolejna batalia tego typu i ważne jest, aby się nie poddać, udowodnić że poważnie nam zależy i nie zamierzamy pozwolić się zlekceważyć.

Na fejsbukowej stronie Górki Czechowskie Wietrznie Zielone opublikowano przygotowane wspólnie z Towarzystwem dla Natury i Czlowieka "wydarzenie"  - apel w tej sprawie, który powtarzamy z łatwiejszym do zapisania linkiem do formularza.

 

W toku dyskusji nad losem Górek pojawiła się koncepcja przygotowania społecznego planu ich zagospodarowania. Współpracę przy tworzeniu takiej zadeklarował na majowej konferencji architekt Bolesław Stelmach, który gotów jest przygotować kilka wariantów planu, angażując w to przedsięwzięcie Biuro Architektoniczne Stelmach i Partnerzy.


Choć ciągle uważamy, że największą potrzebą jest popularyzacja wiedzy o wartości Górek dla systemu przyrodniczego miasta i jakości życia jego mieszkańców, to jednak daje znać o sobie także potrzeba zbierania uwag do proponowanego społecznego planu. Prezydent Krzysztof Żuk zapowiedział decyzje w sprawie Górek przed końcem roku, Stelmach i Partnerzy chcą zdążyć na wrzesień, TBV zapowiedziało prezentację swojej koncepcji na koniec czerwca, dlatego już zachęcamy mieszkańców do nadsyłania propozycji do projektu społecznego. Zgłaszać je można pod adresem Akcji (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) a najlepiej do specjalnie do tego celu przeznaczonej skrzynki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Udekoruj pulpit swojego PC-ta, smartfona lub stronę. Użyj nakładki na profilowe zdjęcie na Facebooku. Podziel się ulotką z sąsiadem.

Tapety na PC i smartfona z fotkami z Górek

tapety

Petycja 2016

Jeśli mieszkasz poza Czechowem lub os. Botanik podpisz petycję online

Dziękujemy lokalnym przedsiębiorcom za wsparcie akcji zbiórki podpisów

Punkty zbiórki podpisówkliknij w obrazek powyżej, aby przejść do listy punktów